Afërdita që dikur e dridhte Kosovën

Volejboll

Afërdita që dikur e dridhte Kosovën

Nga: Kemajl Goca Më: 5 shkurt 2020 Në ora: 11:40
Afërdita që dikur e dridhte Kosovën

Sot është profesoreshë dhe me vëmendje shikon çdo ndeshje të volejbollit.

I takon Gjeneratës së Republikës, e cila me shumë sportiste i dolën në ballë regjimit serb.

Me shumë shoqe i rezistuan okupatorit serb në periudhën 1991-1999, mbajtën gjallë sportin përkatësisht volejbollin.

Është Afërdita Sadiku, ish volejbolliste e dëshmuar, e cila në vitin 1997 u zgjodh më e mira në Ferizaj, më e mira në Kosovë dhe në mesin e 10 sportisteve më të mirë të Kosovës.

Afërdita që dikur e dridhte Kosovën në sportin skofiar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat