Mehdiu, njeriu i sakrificave në kohën e Gjeneratës së Republikës 

Volejboll

Mehdiu, njeriu i sakrificave në kohën e Gjeneratës së Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 5 mars 2020 Në ora: 19:37
Mehdiu, njeriu i sakrificave në kohën e Gjeneratës së Republikës 

Në të gjitha disiplinat sportive, secili e ka dhënë kontributin e vet në mbajtjen gjallë të sportit në përgjithësi.

Ndër ta është edhe ish volejbollisti Mehdi Mehmeti, që më shumë sportistë të sportit skofiar e sfiduan agresorin serb dhe zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës, në fusha të improvizuara. 

Ai i takon Gjeneratës së Republikës, në kohën e okupimit (1991-1999.

Ata iu kundërvunë milicisë së regjimit serb dhe për asnjë moment nuk u ndalën, përkundër shantazheve e kërcënimeve që iu vinin vazhdimisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat