Kush janë këta në foto gjatë vitit 2000?

Volejboll

Kush janë këta në foto gjatë vitit 2000?

Nga: K. G. Më: 20 mars 2020 Në ora: 16:47
Nga e majta në këmbë Blerim Prestreshi, Enver Tahiraj, Afrim Emini, Burim Dervishaj, Lulzim Gërguri, trajner Mehdi Mehmeti. Ulur nga e majta Muhamet Abazi, Burim Halimi, Armend Fazliu, Lulzim Haliti, Naim Karaliti, Naser Krasniqi.

Kjo fotografi është e para 20 viteve por që ka një domethënie të veçantë, e cila është dërguar për gazetën kombëtare “Bota sot”, nga trajneri i mirënjohur Naser Krasniqi. 

Është klubi i volejbollit  Universiteti i Prishtinës. “Ekip i formuar në vitin 1979 nga trajneri Xhavit Kajtazi.

Klubi ndërron emrin në vitin 2001 në KEK, pastaj në Mabetex dhe sot Prishtina. Kjo foto është realizuar në vitin 2000”, tregon Krasniqi.

Nga e majta në këmbë Blerim Prestreshi, Enver Tahiraj, Afrim Emini, Burim Dervishaj, Lulzim Gërguri, trajner Mehdi Mehmeti. Ulur nga e majta Muhamet Abazi, Burim Halimi, Armend Fazliu, Lulzim Haliti, Naim Karaliti, Naser Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat