Ja kush e refuzoi kombëtaren e Kosovës në vitin 1993!

Volejboll

Ja kush e refuzoi kombëtaren e Kosovës në vitin 1993!

Nga: Kemajl Goca Më: 21 mars 2020 Në ora: 15:58
Naser Krasniqi

Nuk harrohet viti 1993 dhe as refuzimi për sfidë në turne që i bë Kosovës nga Maqedonia në volejboll (meshkujt.  

Maqedonia e refuzoi kombëtaren e Kosovës atëkohë, kinse nuk mund të luajnë me kombëtaren tonë, se nuk janë të pranuar në Federatën ndërkombëtare.

Kjo ndodhi në Tiranë.

“Pjesëmarrje në një turne ndërkombëtar, pjesëmarrës KV Partizani, KV Dinamo, Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë, kjo e fundit refuzoi të luaj ndaj kombëtares sonë me pretekstin se s’jemi të pranuar në FIVB)”, tha Naser Krasniqi, trajner i mirënjohur dhe aktualisht i M Technologie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat