Mesazh emocionues i vashave të Prishtina F

Volejboll

Mesazh emocionues i vashave të Prishtina F

Nga: K. G. Më: 24 mars 2020 Në ora: 14:03
Mesazh emocionues i vashave të Prishtina F

Ditë të vështira për sportin në përgjithësi për popullin e Kosovës dhe për shumë shtete në botë. Volejbollistet e Prishtina F dalin me një mesazh emocionues. 

“Ditët në të cilat po kalojmë janë të vështira për të gjithë, por më të vështira janë për Mjekësinë dhe Policinë e Kosovës, e të secilit shtet të prekur nga Covid-19.

Ekipi i Prishtinës falënderon mjekët të cilët janë më të rrezikuar se çdo kush tjetër, të cilët sakrifikojnë veten e tyre për shëndetin tonë, kalojnë kohë larg familjeve të tyre për të qëndruar afër familjeve tona.

Ne mund t'i ndihmojmë atyre, duke qëndruar në shtëpi dhe duke respektuar këshillat e tyre”, është mesazhi i vashave të Prishtina F.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat