Kur kombëtarja e Kosovës ishte në Itali me kapitenen Mimoza Shkodra  - Bota Sot
Kur kombëtarja e Kosovës ishte në Itali me kapitenen Mimoza Shkodra 

Volejboll

Kur kombëtarja e Kosovës ishte në Itali me kapitenen Mimoza Shkodra 

Nga: Kemajl Goca Më: 31 maj 2020 Në ora: 14:33
Kur kombëtarja e Kosovës ishte në Itali me kapitenen Mimoza Shkodra 

Në vitin 2003 kombëtarja e Kosovës ka qenë në një turne në Itali, së bashku me kombëtaren e Shqipërisë.

Në atëkohë, volejbollistet tona arritën sukses të mirë në Pescara në krye me ish volejbollisten dhe kapitenen Mimoza Shkodra, e cila sot është profesoreshë dhe nënkryetare e Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Në at periudhë, kryetar i FVK-së ka qenë Zenun Pajaziti, ndërsa në foto shihen ish volejbollistja e shquar Shemsie Asllanaj, pastaj Mimoza Shkodra, ish volejbollistja Kadrie Tosuni, po ashtu edhe Lulzim Gërguri etj.

Një periudhë që nuk harrohet dhe Mimoza është krenare që ka qenë kapiten e kombëtares po ashtu e suksesit! Apo siç thonë, ku është Mimoza është suksesi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat