Mimoza gjithnjë ka qenë e para, ja si duke me burrë sportist e vajzë sportiste - Bota Sot
Mimoza gjithnjë ka qenë e para, ja si duke me burrë sportist e vajzë sportiste

Volejboll

Mimoza gjithnjë ka qenë e para, ja si duke me burrë sportist e vajzë sportiste

Nga: Kemajl Goca Më: 2 qershor 2020 Në ora: 15:15
Mimoza me kombëtare

Ish volejbollistja e shquar e Dritës nga Gjilani, Mimoza Shkodra, ish anëtare e kombëtares së Kosovës,  sot nënkryetare e Federatës së Volejbollit të Kosovës, duke se sa herë ka qenë me kombëtaren jashtë vendit, ka qenë para të tjerave, siç shihet edhe në foto para volejbollisteve tjera atëkohë.

Mimoza është e martuar me ish basketbollistin dhe trajnerin Arben Bislimi dhe vajza e saj është volejbollistja prej më të talentuara në Kosovë, Megi.

Mimoza ndihet krenare që i takon edhe kohës së Gjeneratës së Republikës edhe kohës së pasluftës edhe periudhës pas bërjes shtet të Kosovës. 

Image

Mimoza është profesoreshë, frymëzim për botën femërore dhe i nxit që të merren sa më shumë me sportin skofiar. 

Image

Mimoza Shkodra

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat