Edhe një mrekulli në volejbollin e Kosovës - Bota Sot
Edhe një mrekulli në volejbollin e Kosovës

Volejboll

Edhe një mrekulli në volejbollin e Kosovës

Nga: K. G. Më: 9 korrik 2020 Në ora: 21:46
Edhe një mrekulli në volejbollin e Kosovës

Federata e Volejbollit e Kosovës, komisionet përkatëse, klubet dhe të gjithë akterët, meritojnë komplimente të pafundme, për sakrificën që po bëjnë për zhvillimin e garave në Superligën B të Kosovës. Kjo është mrekulli dhe për notë dhjetëshe. 

“Nisin ndeshjet edhe në Superligën B.

Pas vendimit të Bordit të FVK-së për rifillimin e garave, dje dhe sot janë luajtur ndeshjet e para edhe në Superlligën B.

Rezultatet
Superliga B  - femrat

Gryka - Malisheva 3:0
Feronikeli - Vushtrria 3:0
Fushë Kosova - Ulpiana 3:2

Superliga B - meshkujt
Luboteni J - Vëllaznimi 0:3
AS Vushtrria - Ulpiana 3:1
Drenica - Prishtina 3:0

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat