Krerët e FVK-së takohen me u.d. e sekretarit të MKRS

Volejboll

Krerët e FVK-së takohen me u.d. e sekretarit të MKRS

Më: 28 gusht 2020 Në ora: 23:24
Krerët e FVK-së takohen me u.d. e sekretarit të MKRS

Kryetari i FVK-së Abedin Ibrahimi dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, sot kanë takuar z.Ibër Alaj, u.d. i sekretarit të MKRS. 

Në këtë takim u diskutuan qështje me rëndësi për volejbollin e Kosovës.

Temat që u diskutuan në takim ishin, vazhdimi i aktiviteteve, aktivitetet ndërkombëtare të ekipeve kombëtare në beach volley, infrastruktura sportive dhe aktivitetet e përbashkëta sportive MKRS-FVK. 

Alaj shprehi gatishmërinë e përkrahjes së FVK në projektet e saj në të ardhmen. Krerët e FVK falenderuan për bashkëpunimin z.Alaj, duke e uruar për postin e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat