Kombëtaret e Kosovës kalojnë në fazën e grupeve

Volejboll

Kombëtaret e Kosovës kalojnë në fazën e grupeve

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 19:56
Kombëtaret e Kosovës kalojnë në fazën e grupeve

Dy kombëtaret e Kosovës në beach volley U18, kanë arritur të kalojn fazën e grupeve në Kampionatin Evropian që po mbahet në Izmir të Turqisë. 

Me fitoren e arritur kundër Izraelit, kombëtarja e femrave, respektivisht me fitoren kundër Turqisë, kombëtarja e meshkujve kanë arritur të kalojn ndër 24 ekipet më të mira të Evropës. 

Neser të dyja kombëtaret do të luajnë ndeshjet e radhës të vlefshme për 1/16.

Ndeshje të vështira për të dyja kombëtaret, mirëpo lojtarët dhe trajnerët do të japin më të mirën nga vetja për rezultat pozitiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat