Prishtina godet, ia rrëmben dy lojtare M-Technologies

Volejboll

Prishtina godet, ia rrëmben dy lojtare M-Technologies

Nga: K.G. Më: 13 tetor 2020 Në ora: 22:14
Prishtina godet, ia rrëmben dy lojtare M-Technologies

Klubi i volejbollit Prishtina F, anëtare e Superligës së Kosovës, godet me dy përforcime të reja. Klubi më i vjetër në kryeqytet në konkurrencën e femrave, ia rrëmben dy lojtare kampiones së Kosovës, M-Technologie.   

“Prishtina dy përforcime te reja. 

Entela Muqolli dhe Mirjeta Bylykbashi, dy lojtare produktive, te cilat i bashkohen ekipit tonë.

Muqolli, qe luan pozitën e korrektores, përveç arritjeve te saja në ekipin e M-Technologie, ajo është edhe pjesë e Kombëtares

së Kosovës. Kurse Mirjeta luan pozitën e qendrës e cila ka treguar sukses ne ekipin paraprak. 

Dy lojtareve ju urojme mirëseardhje dhe suksese të mëtutjeshme”, njofton KV Prishtina F.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat