FVK nënshkruan memorandumin për përkrahjen e klubeve sportive...

Volejboll

FVK nënshkruan memorandumin për përkrahjen e klubeve sportive...

Më: 17 nëntor 2020 Në ora: 19:00
FVK nënshkruan memorandumin për përkrahjen e klubeve sportive...

Federata e Volejbollit ka nënshkruar memorandumin për përkrahjen e klubeve sportive nga MKRS. Kjo përkrahje për klubet e volejbollit është pjesë e Pakos emergjente me të cilën Qeveria e Kosovës, respektivisht Ministria e Sportit ka vendosur që të ndihmoj të gjitha klubet në Kosovë.

Memorandumi nga FVK u nënshkrua nga sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe znj. Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Në ceremoninë e nënshkrimit ishte prezent edhe Kryeministri i Kosovës z.Avdullah Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat