Art Tërstena apo djaloshi që është i lindur për medalje dhe Kupa

Volejboll

Art Tërstena apo djaloshi që është i lindur për medalje dhe Kupa

Nga: Kemajl Goca Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 13:55
Art Tërstena apo djaloshi që është i lindur për medalje dhe Kupa

Kudo që shkon po fiton trofe! Është Art Tërstena, volejbollist i kampionit në fuqi, Ferizaj!

Në javën që e lamë pas, iu gëzua edhe një trofeut të çmueshëm, Kupës së Kosovës!  

Tërstena apo djaloshi shtatlart dhe zeshkan, sa herë që fiton trofe, e bëjnë gjithnjë e më të lumtur dhe e motivojnë edhe për sfidat e radhës.

Në vitin e pandemisë, me bashkëlojtarë fituan trofe: titullin dhe Kupën e Kosovës.

Është interesant, se kudo që shkon ky djalosh sjell edhe fat. Po ashtu ardhja e tij në KV Ferizaj ka sjellur fat, fitojnë trofe dhe që besa janë edhe lider në elitën e volejbollit të Kosovës.

Tërstena apo djaloshi që është i lindur për medalje dhe Kupa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat