Peja me pikë të plota nga Gjilani

Volejboll

Peja me pikë të plota nga Gjilani

Nga: K.G. Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 22:48
Peja me pikë të plota nga Gjilani

Klubi i volejbollit Drita nga Gjilani si vendas pësoi humbje me rezultat 3:1 nga Peja, në kuadër të javës së tetë të Superligës së Kosovës – meshkujt. Pejanët treguan lojë më të mirë dhe me meritë importuan tre pikë.

“KV Drita edhe pse e nisi mirë ndeshjen duke fituar në setin e parë nuk arriti të shënojë fitore në derbin e javës kundër KV Peja.

Rezultati në fund ishte 1:3 në sete për skuadrën mysafire. 

Image

Rezultatet

Tashmë KV Drita mbetet të mobilizohet për ndeshjen e radhës në udhëtim dhe të fundit në pjesën vjeshtore kundër KV Drenica”, shkruan në faqen e KV Drita.

Image

Tabela

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat