Fatjona tregon pse e mban numrin 23?

Volejboll

Fatjona tregon pse e mban numrin 23?

Nga: Kemajl Goca Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 11:36
Fatjona, Foto: Valbon Tishukaj

Volejbolli është sport i dashur për të gjitha gjinitë dhe pa dallim moshe në Republikën e Kosovës.

Shumë të rinj dhe të reja luajnë me sukses në Kampionatin e Kosovës me synime që një ditë të luajnë edhe jashtë shtetit!

Fatjona Berisha është prej volejbollisteve më të talentuara në vendin tonë dhe synon që me Dukagjinin e Klinës të ngrihen në elitë!

Image

Fatjona është e përkushtuar shumë me sportin skofiar dhe e ka edhe përkrahjen e fuqishme të prindërve. 

Prindërit e saj janë edhe shtylla kryesore e saj në fushën e sportit dhe i japin vullnet e dëshirë kësaj vajze të talentuar që ka rreth të njëzetat, që një ditë të vesh fanellën e ndonjë klubi përtej kufijve.  

Ajo shquhet në pozitën e korrektores dhe siç i thonë shoqet e saja, e ka dorën e fuqishme, sa herë e godet topin i bie në mat pozicion rivalet.

Image

Fatjona me prindërit e saj

Sukseset e saja do të ishin të mangëta pa ndihmën e prindërve sepse ata i ka krah të djathtë, e mbështesin kudo dhe iu është falënderues. Ajo tregon pse e mban edhe numrin 23.

“Numrin 23 e ka special në fanellë dhe krejt shkaku i nënës sime. Ajo e ka datëlindjen me datë 23 shkurt dhe për atë edhe e kam numrin në fanellë, që simbolizon shumë për mu apo më jep forcë në çdo ndeshje”, tha Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat