Përfundon afati kalimtar, Drita dhe Theranda më të përforcuarit 

Volejboll

Përfundon afati kalimtar, Drita dhe Theranda më të përforcuarit 

Nga: Kemajl Goca Më: 31 janar 2021 Në ora: 19:40
Përfundon afati kalimtar, Drita dhe Theranda më të përforcuarit 

Kampionja vjeshtore Drita nga Gjilani, është më e përforcuar në afatin kalimtar dimëror. 

Trajneri Lorik Ilazi ka sjellë në radhët e ekipit të tij volejbolliste me përvojë apo që e bëjnë edhe dallimin, si Aleksandra Avramova (Bullgaria), Ergysa Blloku (Shqipëria), Arjola Prenga (Shqipëria).  

Te meshkujt, Theranda është përforcuar më së shumti, që ka trajner Xhavit Mustafën. Ata janë përforcuar me brazilianët Wilton Rodriges, Julio Costa dhe sllovakun Jakub Hukel.

Kërkesat për transfere ndërkombëtare – VIS
Femrat

1. Aleksandra Avramova Bullgaria KV Drita Në proces
2. Ergysa Blloku Shqipëria KV Drita Në proces
3. Arjola Prenga Shqipëria KV Drita Në proces
4. Malvina Tuci Shqipëria KV Skenderaj Në proces
5. Herta Jahja Shqipëria KV Prishtina Në proces
6. Karailan Ebru Turqia KVF Ferizaj Në proces
7. Sara Shehu Shqipëria KV Feronikeli Në proces
8. Kejsi Matraku Shqipëria KV Feronikeli Në proces

Meshkujt
1. Cesar Tavares Brazili KV Ferizaj Kompletuar
2. Augusto Lupp Brazili KV Peja Kompletuar
3. Wilton Rodriges Brazili KV Theranda Në proces
4. Julio Costa Brazil KV Theranda Kërkesë me shkrim
5. Jakub Hukel Sllovakia KV Theranda Kërkesë me shkrim

Kërkesat për kalime vendore
1. Liridon Pllana Lojtar i lirë KV Peja M
2. Granit Ejupi KV Shpella KV Skenderbeu
3. Kemajl Tasholli KV Shpella KV Skenderbeu
4. Afrim Maliqi Lojtar i lirë KV Skenderbeu
5. Shaban Gashi KV Prishtina Volley KV Libero
6. Florent Gashi KV Prishtina Volley KV Libero
7. Vlera Bahtiri Lojtare e lirë KV Prishtina F.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat