Ja ku mbahet Kampionati Evropian

Volejboll

Ja ku mbahet Kampionati Evropian

Nga: K.G. Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 21:17
Ja ku mbahet Kampionati Evropian

Zara, Beogradi, Plovdivi dhe Cluj-Napoca do të presin grupet e Kampionatit Evropian të Volejbollit (femrat), i cili do të luhet në Kroaci, Serbi, Bullgari dhe Rumani nga 18 gusht deri më 4 shtator të këtij viti, kështu ka vendosur Federata Evropiane e Volejbollit.

Zara do të presë Grupin C, në të cilin, natyrisht, Kroacia do të luajë, ndërsa faza e nokautit do të vazhdojë në Plovdiv dhe Beograd, të cilat do të presin fundin e turneut, domethënë gjysmëfinalet, finalen dhe ndeshjen për medaljen e bronztë.

Përveç katër nikoqirëve, Turqia, Italia, Polonia, Holanda, Gjermania, Rusia, Belgjika dhe Azerbajxhani tashmë janë kualifikuar në Kampionatin Evropian, ndërsa 12 ekipe të tjera kombëtare do të garojnë në kualifikime.

Kampionati pritet me padurim dhe të gjithë shpresojnë që të zhduket Covid 19, që të lejohen edhe shikuesit në palestra sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat