Megi e Dritës, si 12 vjeçare befason të gjithë

Volejboll

Megi e Dritës, si 12 vjeçare befason të gjithë

Nga: K.G. Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 12:37
Megi e Dritës, si 12 vjeçare befason të gjithë

Volejbollistja e talentuar, Megi Bislimi, rrjedh nga një familje sportistësh!

Babai i saj, Arbeni, ka qenë basketbollisti i mirënjohur dhe ish volejbollist, ndërsa nëna e saj, Mimoza, ish volejbolliste e spikatur. Megi, dje është nderuar me një çmim të madh nga Federata e Volejbollit të Kosovës. 

“Megi u nderua me çmimin #Breakthrough2020...nga Federata e Volejbollit të Kosovës.

Është çmimi i parë zyrtarë në botë që e arrin një lojtare në moshën 12- të vjeçe...

Falënderim të veçantë për KV Drita femrat me trajnerët Lorik Ilazi (seniore) dhe Adelajda Fran Prenga ( U- 18). Arritja e Megit është puna dhe suksesi Juaj”, ka shkruar Mimoza Shkodra në profilin e saj në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat