Golden Eagle Theranda më e mirë se Prishtina Volley, Drita fiton ndaj Pejës

Volejboll

Golden Eagle Theranda më e mirë se Prishtina Volley, Drita fiton ndaj Pejës

Nga: K.G. Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 13:09
Golden Eagle Theranda

Golden Eagle Theranda më e mirë se Prishtina Volley.

Therandasit shënuan fitore me rezultat 3:0 (25:19, 25:22, 26:24) ndaj Prishtina Volley, në kuadër të Kampionatit të Kosovës. Sidomos dy setet e fundit ishin me rivalitet të madh, por therandasit ishin më të përqendruar dhe ia dolën.

Drita nga Gjilani ngadhënjeu me rezultat 3:0 (26:24, 25:17, 25:23) kundër Pejës.  

Gjilanasit përveç në setin e parë  dhe të tretë që hasën në rezistencë të fortë të rivalit, serin e dytë e fituan më lehtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat