Barleti Volley hedh kandidaturën për titull

Volejboll

Barleti Volley hedh kandidaturën për titull

Më: 5 mars 2021 Në ora: 12:37
Barleti Volley hedh kandidaturën për titull

Barleti Volley fitoi 3-0 ndaj Vllaznisë sfidën e dy skuadrave kryesuese të Grupit A, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të kampionatit, luajtur në “Feti Borova” në kryeqytet.

Një ndeshje me rivalitet vetëm në setin e parë, fituar 25-23 nga barletaset, që më pas e patën më të lehtë fitoren. Kryeqytetaset fituan 2512 e 25-21 dy setet e tjera dhe krejt takimin 3-0, duke mos humbur ende asnjë set këtë sezon.

Kjo është fitorja e katërt në kampionat për Barleti Volley, që udhëheq renditjen me 12 pikë të plota, sukses që konfirmon pretendimet e ekipit të trajnerit Artan Pogoni për titullin kampion këtë sezon.

Volejboll – Femra, Grupi A (java e 4-t)

Mirdita – Apolonia, 0-3

Flamurtari – Elbasani, 3-0

Barleti Volley – Mirdita, 3-0

Renditja: Barleti Volley 12 pikë, Vllaznia 9 pikë, Apolonia 9 pikë, Flamurtari 6 pikë, Elbasani 0 pikë, Mirdita 0 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat