Gjinovci jep dorëheqja nga selektori i Kosovës dhe nga pozita e trajnerit të Prishtinës 

Volejboll

Gjinovci jep dorëheqja nga selektori i Kosovës dhe nga pozita e trajnerit të Prishtinës 

Nga: K.Goca Më: 12 mars 2021 Në ora: 15:10
Gjinovci jep dorëheqja nga selektori i Kosovës dhe nga pozita e trajnerit të Prishtinës 

Bahri Gjinovci jep dorëheqje nga dy pozita në voleboll, ajo e selektorit të Kombëtares së Kosovës, në konkurrencën e meshkujve dha posti i kryetrajnerit të KV Prishtina F.

Kosova mbetet pa selektor dhe Prishtina F pa trajner, duke i futur në një situatë të palakmueshme.

Arsyeja e dorëheqjen se Gjinovcit është se sot është zgjedhur kryetar i ri i Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Gjinovci falënderon Abedin Ibrahimin dhe bordin e FVK-së së kaluar që ia besuan postin e selektorit për një kohë dhe në anën tjetër Ganimete Gërbovcin presidente e Prishtina F dhe drejtorin sportiv, Mehdfi Mehmeti, që i besuan pozitën e trajnerit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat