Paraqitje e mirë e Kosovës kundër Malit Zi

Volejboll

Paraqitje e mirë e Kosovës kundër Malit Zi

Nga: K.Goca Më: 7 maj 2021 Në ora: 21:44
Paraqitje e mirë e Kosovës kundër Malit Zi

Kombëtarja e Kosovës nuk arriti rezultat të favorshëm në ndeshjen e parë të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në volejboll (femrat).

Kosova pësoi humbje me rezultat 3:0 (25:21,25:14, 26:24) nga Mali i Zi, në ndeshjen që u zhvillua në palestrën e sportit në Podgoricë.

Vashat treguan paraqitje të mirë, sidomos në setin e tretë me pak edhe do të ishte në favor të tyre.

“Humbim një ndeshje, ku Kosova tregoi lojë shumë të mirë.

Përballë një rivali cilësor e në cilësi të vendasit, Kosova mposhtet, por kënaq rritja e kësaj Kombëtare”, shkruan në faqen e FVK-së.

Në ndeshjen tjetër të grupi D. Sllovakia e mundi me 3:1 Finlandën.

Në ndeshjen e radhës Kosova do të ndeshet me Sllovakinë, e cila luhet nesër në orën 17.00.

Mali i Zi - Kosova 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

Palestra e sporteve ‘Verde’ në Podgoricë. 
Pa shikues: 
Gjyqtarë: Çevik (Turqia), Husejnoviç (Bosnja dhe Hercegovina). 
Mali i Zi: Velkoviq, Peroviq, Cvijoviç, Cenoviç (libero), Tushevljak, Roganoviq, Xhakoviq, Petranoviq, Vukçeviç, Burzanoviq, Millivojeviq, Çuroviq, Laboviq (libero), Dragoviq.
Kosova: Z. Kadriu, B. Kadriu, Bajraktari, Ramadani, Jaha, V. Kadriu, Geci, Avdyli, Sylejmani, Iljazi, Huseini (libero), Selmani (libero), Hoxha dhe Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat