Dhurata dhe Venera, ndër më të mirat në kualifikueset e Kampionatit Evropian 

Volejboll

Dhurata dhe Venera, ndër më të mirat në kualifikueset e Kampionatit Evropian 

Më: 14 maj 2021 Në ora: 23:13
Dhurata dhe Venera, ndër më të mirat në kualifikueset e Kampionatit Evropian 

Dhuratë Sylejmani sulmuesja më e mirë, Venera Kadriu pranuesja më efikase e ndeshjes!

Sylejmani ka shkëlqyer te Kosova edhe në këtë ndeshje duke regjistruar 9 pikë, kurse Venera Kadriu pati statistikë mbresëlënëse me 62% pranime efikase, kuota më e lartë në ndeshje nga të dyja ekipet.

Kosova sonte mundet me rezultat 3:0 nga Sllovakia në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Për Kosovën është humbja e pestë dhe as një set deri me tash nuk e kanë fituar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat