Amarilda, ndihmëstrajnerja e Kosovës në krye të Tiranës 

Volejboll

Amarilda, ndihmëstrajnerja e Kosovës në krye të Tiranës 

Nga: K.G. Më: 19 maj 2021 Në ora: 12:21
Amarilda, ndihmëstrajnerja e Kosovës në krye të Tiranës 

Amarilda Prenga, ikona e volejbollit shqiptar, është emëruar kryetrajnere e klubit Tirana. 

Amarilda është edhe ndihmëstrajnere e Kombëtares së Kosovës.

Ajo është volejbollistja më e mirë që ka pasur Shqipëria, ndërsa në vitet e fundit, pas përshëndetjes nga loja aktive, merret me zejen e trajneres. 

“Urime për pozitën e re Amarilda Prenga.

Kryetrajnere ne KS Tirana – femrat.

Nuk dyshoj se do te jesh shembull edhe në pozitën e trajneres siç ke qene shembull si lojtare dhe model për të gjithë”, ka shkruar Lorik Ilazi, selektor i kombëtares së Kosovës (femrat).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat