Drita mbetet pa disa lojtare

Volejboll

Drita mbetet pa disa lojtare

Nga: K.G. Më: 2 qershor 2021 Në ora: 17:39
Drita mbetet pa disa lojtare

Drita nga Gjilani, kampion i Kosovës, mbetet pa disa volejbolliste me përvojë.  

Megjithatë fokusi i Dritës është që të mbrojnë titullin dhe të garojnë në garat evropiane.  

“Tani për tani në përbërje te ekipit nuk do të jenë disa lojtare dhe atë disa për shkaqe personale e disa të tjera që kanë ndryshuar ekipin.

Lojtaret që ishin në përbërje vitin e kaluar dhe nuk do të jenë gjatë këtij viti janë: Arjola Prenga, Rukije Muja, Ergysa Blloku, Ivelina Avramova, Dhuratë Sylejmani dhe Valmira Ramadani”, njofton KV Drita.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat