FVK ka zgjedhur trajnerët për U-20, me post edhe Bujar Dervishaj

Volejboll

FVK ka zgjedhur trajnerët për U-20, me post edhe Bujar Dervishaj

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 14:22
FVK ka zgjedhur trajnerët për U-20, me post edhe Bujar Dervishaj

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën ndër të tjera mori këto: Aprovoi në parim raportin e garave për vitin 2020/2021.

Aprovoi pjesëmarrjen dhe organizimin e aktiviteteve ballkanike:  U20 meshkujt volejboll – organizimin (20-24 Korrik 2021); U20 meshkuj dhe femra në beach volley – organzimin (18-20 Gusht);  U22 meshkuj dhe femra në beach volley – organizmin (21-23 Gusht).  

Zgjodhi Komisionin Profesional në përbërje: Musa Selimi, Afërdita Sadiku dhe Bujar Dervishaj; zgjodhi Komisionin e Ankesave në përbërje: Bardhyl Ibrahimi, Armend Fazliu dhe Fidan Hamiti.

Emëroj trajnerët e kombëtares U20 (meshkujt) Faton Mustafa-selektor, Blendi Haxhikadrija-trajner; Adriatik Kajtazi-trajner. Inicoi themelimin e Akademisë për shkollimin e trajnerëve të udhëhequr nga Bujar Dervishaj. Aprovoi në parim raportin financiar për periudhën në mes të dy mbledhjeve të Bordit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat