Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Volejboll

Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 23:54
Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. 

Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. 

Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti ta fitoj me rezultat 3:1 në sete. 

Është ky titulli i parë i skuadres pejane e cila është themeluar në vitin 2016. 

Ndeshjet e Play Off-it u organizuan në Q.R.S. Suti Sport në Pejë në nivelin e duhur. 

Federata e Volejbollit e Kosovës uron skuadren e Suti Sport për rezultatin e arritur dhe skuadrat tjera për paraqitjet në garat e play off-it.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat