Ali Nikolla nuk e harron mësuesin e tij

Volejboll

Ali Nikolla nuk e harron mësuesin e tij

Nga: K.G. Më: 17 qershor 2021 Në ora: 13:18
Ali Nikolla nuk e harron mësuesin e tij

Ish volejbollisti Ali Nikolla, që dha kontribut të madh në vitet më të vështira, në kohën e okupimit, duke e sfiduar regjimin serb, nuk e harron trajnerin dhe mësuesin e tij, Abedin Ibrahimi. 

Nikolla edhe në vitet e pasluftës ka dhënë kontribut, sidomos si gjyqtar në sportin skofiar.   

 “Me prof. dr. Abedin Ibrahimi, mikun tim të vjetër të viteve 90-ta, kohërave më të vështira të sportit të Kosovës!

Legjenden e volejbollit, ish trajneri dhe mësuesi im i volejbollit...!”, ka shkruar Nikolla.

Ibrahimi, ish kryetar i Federatës së Volejbollit të Kosovës, ka disa plane të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat