Publikohet lista e Kosovës

Volejboll

Publikohet lista e Kosovës

Më: 7 korrik 2021 Në ora: 21:05
Publikohet lista e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në volejboll në U20 te djemtë, do të grumbullohet nga e enjtja më 8 korrik 2021.

Tashmë shtabi tekniki udhëhequr nga selektori Faton Mustafa, e ka paraqitur listën e gjerë të të ftuarve, për ta përgetitur kombëtaren për BVA Kampionatin Ballkanim, qe nga 20-24 korrik mbahet në Prishtinë.

Grumbullimi i parë seleksionues i kombëtares do të bëhet nesër me 8 Korrik nga ora 15:30, në Fakultetin e Kulturës Fizike dhe Sporteve në Prishtinë. 

Image

Në Ballkanikun U20 pritet pjesëmarrje e 7 shteteve që e kanë konfirmuar prezencën e tyre në këtë garë.

Pas grumbulllimeve të para, selektori Mustafa do të përpilojë listën e ngushtë të të ftuarve, bazuar në lojtarët që e gëzojnë formën më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat