Finesa Sylejmani e Loresa Avdyli, kampione të Ballkanit

Volejboll

Finesa Sylejmani e Loresa Avdyli, kampione të Ballkanit

Më: 24 gusht 2021 Në ora: 12:13
Finesa Sylejmani e Loresa Avdyli, kampione të Ballkanit

Kombëtarja e Kosovës në beach volley U22 në konkurencen e femrave ka arritur të fitoj titullin e Kampionit Ballkanik në beach volley. Dyshja Finesa Sylejmani / Loresa Avdyli në finale kanë mposhtur dyshen tjeter nga Kosova Hasani / Idrizi të cilat garën e përfunduan në vendin e dytë.

Edhe në konkurencen e meshkujve dy ekipe të Kosovës u ngjitën në podium. Dyshja Erion Bajrami / Ermal Maliqi arriti në finale të Kampionatit Ballkanik, ku në finale u takua me ekipin parë të Turqisë.

Edhe pse patën paraqitje të mirë në finale, Kosova u mposht nga Turqia.

Sukses tjetër ka arritur edhe dyshja Endrit Nrecaj / Arlind Bytyqi të cilët “luftuan” deri në fund çka rezultoj që ata të fitojnë vendin e tretë.

Renditja përfundimtare femrat

1. KOSOVA 2

2. KOSOVA 1

3. SHQIPËRIA

Renditja përfubdimtare meshkujt

1. TURQIA 1

2. KOSOVA 3

3. KOSOVA 1

Në fubd të garës për ekipet fituese u ndanë kupa dhe medalje të cilat u ndanë nga Ambasadori i Turqisë në Kosovë Çagri Sakar, Kryetari i FVK Bahri Gjinovci, sekretari Valon Nikqi, Anëtari i Bordit Valon Xhafaj, Lorik Ilazi trajner i kombëtares A - femrat dhe Daut Jashari menagjer në Resortin Holiday.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron të gjitha ekipet për rezultatet e arritura në Kampionat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat