Holanda e pamëshirshme për Maqedoninë e Veriut 

Volejboll

Holanda e pamëshirshme për Maqedoninë e Veriut 

Nga: K.G. Më: 3 shtator 2021 Në ora: 21:02
Holanda e pamëshirshme për Maqedoninë e Veriut 

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut është mposhtur në ndeshjen e dytë të Kampionatit Evropian në Finlandë në volejboll. 

Pas disfatës në hapje nga nikoqirët (3:1), sonte humbëm bindshëm me rezultat 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) prej favoritëve kryesorë të grupit, Holandës 

Në radhët e holandezëve u dallua Ter Maat me 22 pikë, ndërsa te maqedonasit Nikola Gjorgjiev me 13 pikë.

Holanda kryeson me 6 pikë pas xhiros së dytë në Grupin C, pasojnë Turqia 6, Filanda 3, Rusia 0, Spanja 0 dhe Maqedonia 0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat