Dramë në derbin Peja - Prishtina Volley

Volejboll

Dramë në derbin Peja - Prishtina Volley

Nga: K.G. Më: 2 tetor 2021 Në ora: 23:11
Peja

Peja, kampion në fuqi, nëpër vrimë të gjilpërës shënoi fitore me rezultat të ngushtë 3:2 ndaj Prishtina Volley, në hapje të edicionit të ri të Superligës së Kosovës në volejboll.

Derbi që e arsyetoi veten deri në pikën e fundit, Peja triumfon, ndërsa Prishtina Volley e pafat.

Ndeshje e luftuar e për infarkt, megjithatë kampioni ia doli në setin taj-brek.

Peja ndali dy pikë e Prishtina Volley importon një pikë.

“Kampioni nuk mposhtet!

E nisim me këmbë të mbarë sezonin e ri 2021/22, duke e mposhtur Prishtina Volley, 3:2 në sete.

Lojtarët Adriatik Kajtazi dhe Bardhyl Hajdaraj munguan për shkaqe procedurale”, shkruan në faqen e KV Peja.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat