Drita fiton derbin në hapje të kampionatit

Volejboll

Drita fiton derbin në hapje të kampionatit

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 11:14
Drita fiton derbin në hapje të kampionatit

Drita në konkurencen e femrave dhe Luboteni në konkurencen e meshkujve me fitore ndaj Fer Volley, respektivisht Ulpianës kanë përmbyllur javën e parë të Superligës në volejboll.

Ndeshja në mes të Dritës dhe Fer Volley u zhvillua më Kamenicë dhe ekipi gjilanas arriti të fitoj me rezultat 3:0 në sete, 25:17,25,:14,25:14.

Me rezultat të njëjtë u mbyll edhe ndeshja në konkurencen e meshkujve ku Luboteni fitoj ndaj Ulpianës, 25:22,25:18, 25:20.

Ndeshjet e javës së dytë luhen në vikend me 9/10 Tetor, kur do të filloj edhe Liga e Parë në të dy konkurencat.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat