Tirana e Partizani fitore të lehta

Volejboll

Tirana e Partizani fitore të lehta

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 15:53
Tirana e Partizani fitore të lehta

Ka startuar Kampionati Kombëtar i Volejbollit për femra, ku nuk kanë munguar rezultatet surprizë. Skuadra e Barleti Volley është mundur 3-0 në Shkodër nga Vllaznia, në një sfidë me rivalitet dhe emocione.

Seti i parë u fitua lehtë nga vendaset 25-14, ndërsa në dy setet e tjera loja është më e bukur, me shkodranët që fitojnë 25-21 e 25-23. Pa probleme fitoi 3-0 Partizani kampion në fuqi, që mundi 3-0 Flamurtarin në kryeqytet (25-4, 25-20, 25-11)

Jashtë fushe triumfoi Tirana, që mundi në Lushnjën 3-0 (25-18, 25-17, 25-21), një ndeshje në përgjithësi e kontrolluar nga bardheblutë, që e merituan fitoren. Fiton edhe Skënderbeu, që mposhti 3-0 Apoloninë (25-14, 25-6, 25-15).

Superliga Femra, java e parë

Lushnja – Tirana, 0-3

Partizani – Flamurtari, 3-0

Vllaznia – Barleti Volley, 3-0

Skënderbeu – Apolonia, 3-0

Renditja: Partizani 3 pikë, Tirana 3 pikë, Skënderbeu 3 pikë, Vllaznia 3 pikë, Barleti Volley 0 pikë, Lushnja 0 pikë, Flamurtari 0 pikë, Apolonia 0 pikë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat