Edona kujton kohën e artë në KV Prishtina...

Volejboll

Edona kujton kohën e artë në KV Prishtina...

Nga: K. G. Më: 13 shtator 2018 Në ora: 16:31
Edona kujton kohën e artë në KV Prishtina...

Ish volejbollistja e kombëtares së Kosovës, Edona Gjinolli, kujton kohën e artë në KV AAB RI Prishtina, kur u stolisen me titullin e kampionit në vitin 2010-11. Gjinolli ka luajtur edhe për Dritën nga Gjilani dhe Skenderaj.

Megjithatë Kosovës i mungon një lojtare në rolin e pasueses sikurse ishte niveli i Edonës sepse ka qenë prej më të mirave në këtë pozitë.

Image

AAB Ri Prishtina

Edona sot nuk është aktive, por as në ndonjë post qoftë si trajnere apo diku tjetër në aspektin sportiv. Por ajo e ka në kujtesën e saj periudhën e bukur në klubin AAB RI Prishtina, kur kishte trajner Naser Krasniqin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat