Sot mbahet “Xhudo për Paqe” - Bota Sot
Sot mbahet “Xhudo për Paqe”

Xhudo

Sot mbahet “Xhudo për Paqe”

Më: 27 prill 2019 Në ora: 07:21
Xhudo për Paqe

Federata e Xhudos së Kosovës bashkë me klubin e Xhudos “Ippon” në Pejë sot organizon turneun ndërkombëtar “Xhudo për paqe”.

Trajneri Driton Kuka, ka theksuar se gara pritet të jetë e rëndësishme për gjithë ata që pretendojnë arenën ndërkombëtare.

Ekipi Olimpik në krye me Majlinda Kelmendin, do të jenë prezent për të takuar garuesit perspektiv dhe përkrahur gjithë sportistët e rinj.

Turneu do të zhvillohet në Palestrën Sportive “Karagaqi” në Pejë, nga ora 11:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat