Finalja e madhe mes Norës dhe brazilianes, ky është rezultati - Bota Sot
Finalja e madhe mes Norës dhe brazilianes, ky është rezultati

Xhudo

Finalja e madhe mes Norës dhe brazilianes, ky është rezultati

Nga: Kemajl Goca Më: 12 korrik 2019 Në ora: 19:27
Finalja e madhe mes Norës dhe brazilianes, ky është rezultati

Xhudistja e kombëtares së Kosovës, Nora Gjakova, fiton medaljen e argjendtë në Grand Prix, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo në finale luftoi me mish e më shpirt në përballje me brazilianen Rafaela Silva, por një pakujdesi i kushtoi 53 sekonda pa përfunduar koha e rregullt dhe humbi me ippon.

Megjithatë, ky është një sukses i madh për Norën, e cila i sjellë Kosovës të argjendtën e radhës pas Distria Krasniqit n kategorinë -48 kg.   

Nora Gjakova (-57 kg) është kualifikuar pa luftë në rrethin e dytë, ku pastaj e ka mundur rusen Diana Dzhigaros, ndërsa në çerekfinale ishte më e mirë se Ivelina Ilieva nga Bullgaria dhe në gjysmëfinale e mposhti Miryam Roper nga Panamaja. Në finale pësoi humbje nga Rafaela Silva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...