Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës - Bota Sot
Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Xhudo

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 19:28
Xhudisti Akil Gjakova

Xhudisti Akil Gjakova, ka fituar të artën në Grand Prix 2019 në Budapest.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se i bënë krenar lufta, përkushtimi dhe krenaria e Akil Gjakovës.

“Akil Gjakova, kampioni ynë në Grand Prixin e Budapestit në Hungari. Na bën krenar lufta, përkushtimi dhe krenaria yte”.

“Urime! Epoka e xhudistëve tanë të pamposhtur lartëson emrin e Kosovës nëpër botë. Faleminderit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...