Driton Kuka ka dy fjalë për Ramush Haradinajn

Xhudo

Driton Kuka ka dy fjalë për Ramush Haradinajn

Nga: K. G. Më: 19 korrik 2019 Në ora: 17:15
Agron Kuka me Ramush Haradinajn

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ndryshe trajneri i kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, ka dy fjalë për Ramush Haradinajn, që sot dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës.   

“O burrë i madh i Kombit Shqiptar! Ne do jemi me ty gjithmonë në çdo sfidë dhe asnjë moment s’do pushojmë përkrahjen për Ty!

Do kthehesh edhe nga kjo betejë kryelartë! Tash kur ju deshte ma shumë se kurrë Kosovës ...”, shkruan Dritoni. 
Vëllai i tij, Agroni, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, ka shkruar: “Thellë i shokuar!!!

Por me besim të plotë se do kthehesh edhe më i fuqishëm!
I duhesh Kosovës dhe popullit Shqiptar!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat