Xhudo mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019 - Bota Sot
Xhudo mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019

Xhudo

Xhudo mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 17:58
Xhudo mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019

Ekipi i xhudos që po e përfaqëson Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj (EYOF), Baku 2019, ka mësuar shortin për garat, të cilat i nisin nesër.

Medalistja e bronztë Olimpike, Erza Muminoviq, në rrethin e parë të kategorisë -48 kilogramë, do të përballet me Anna Kriza të Hungarisë.

Fationa Kasapi në kategorinë -57 kg, në rrethin e parë takohet me sllovenen, Tasa Rozman.
Festim Beqiri, kategoria -66 kg, ndeshet me Raandel Pastel të Estonisë. 

Erza garon nesër (e mërkurë), ndërsa Fationa dhe Festimi të enjten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...