Majlinda sot feston që për herë të parë e arriti Kosova si shtet   - Bota Sot
Majlinda sot feston që për herë të parë e arriti Kosova si shtet  

Xhudo

Majlinda sot feston që për herë të parë e arriti Kosova si shtet  

Nga: K. G. Më: 7 gusht 2019 Në ora: 10:35
Majlinda sot feston që për herë të parë që e arriti Kosova si shtet  

Krenaria e kombit shqiptar, Majlinda Kelmendi (-52 kg), sot feston që për herë të parë e arriti Kosova si shtet, medaljen e artë olimpike. Ky është sukses më i madh në histori të shqiptarisë, medalje e parë e arë për një shtet shqiptar siç është Kosova. 

“Kampione Evropiane 4 herë. 
Kampione Botërore 2 herë por...

Gjithmonë kishte një Por nga njerëzit kudo që takonim!
Por Olimpiada ishte gjithmonë komenti dhe kishin të drejtë, megjithatë Olimpiada është e veçanta!

Sot tri vjet erdhi e arta Olimpike ajo që mungonte dhe tashmë i kishim të gjitha medaljet e arta dhe s’kishte ma Por ...
Ajo ditë e madhe në Rio de Janeiro!
E madhe për Kosovën e Shqiptarët anembanë Botës!
Sa krenar jam me Ty!
7 gusht 2016”, shkruan  Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...