Kuka kremton mrekullinë e para 10 viteve   - Bota Sot
Kuka kremton mrekullinë e para 10 viteve  

Xhudo

Kuka kremton mrekullinë e para 10 viteve  

Nga: K. G. Më: 13 gusht 2019 Në ora: 10:36
Kuka kremton mrekullinë e para 10 viteve  

Selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo Driton Kuka, kremton mrekullinë e para 10 viteve, kur fituan medaljen e parë zyrtare në Kampionatin Evropian.

“Sivjet bëhen fiks 10 vjet të medaljes së parë në një Kampionat zyrtar Evropian të ekipit tonë!

Medalja e parë ishte Evropiani U21 në Yerevan Armeni ...

Pyetja ime pa modesti për sot është sa medalje në total nga Kampionatet Evropian, botëror, Lojërat Olimpike për të rinj, Lojërat Mesdhetare, Lojërat Evropiane dhe Lojërat Olimpike i kanë fituar garuesit e ekipit tim...

Pyetja është për rezultate në U18, U21, U23 dhe të rritur!
Kush ja qëllon ka Shpërblim pajisje sportive mi zgjedh”, shkruan Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat