Sportistët tanë në Japoni - Bota Sot
Sportistët tanë në Japoni

Xhudo

Sportistët tanë në Japoni

Nga: K. G. Më: 28 gusht 2019 Në ora: 11:22
Sportistët tanë në Japoni

Foto e ditës! Në fotografi shihen përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, me garuesit e tij, kampionen olimpike Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Akil Gjakova, Distria Krasniqi e Loriana Kuka. 

Garuesja e fundit e Kosovës që do të garojë është Loriana, e cila është gati për sfidën e madhe në kategorinë -78 kg. 

Kosova ka fituar dy medalje të bronzta, Distria Krasniqi në -48 kg dhe Majlinda Kelmendi në -52 kg.

Kampionati Botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë, vlerësohet si kampionati më i fortë në histori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat