Kuka: Jam i gëzuar për Laurën - Bota Sot
Kuka: Jam i gëzuar për Laurën

Xhudo

Kuka: Jam i gëzuar për Laurën

Nga: K. G. Më: 13 shtator 2019 Në ora: 17:02
Kuka: Jam i gëzuar për Laurën

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, është krenarë për armatën e garuesve që ka. Laura Fazliu e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos për juniorë (U-21), që po mbahet në Vantaa të Finlandës.

“Medalistët e Kampionatit Evropian për U-21! Flaka 57 kg dhe Laura 63 kg. E veçanta për Laurën është që si 15-vjeçare u nda nga familja e saj nga qyteti i lindjes në Mitrovicë.

Atje filloj me xhudo në klubin Trepça me trajner Remzi Begun, një njeri i madh i sportit të xhudos me të cilin kemi bashkëpunim të shkëlqyeshëm!

Prej atëherë Laura jeton në lagjen time dhe punon e ushtron me ekipin tim dhe pothuajse është rritur me ne!

Jam i gëzuar për Laurën sepse sakrifica e saj për tu nda nga familja në kërkim të suksesit po i shpaguhet, me këtë medalje ajo tregoj që ka potencial të madh edhe për medalje Elitare për të rritur!”, shkruan Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...