Kuka: Laura Fazliu është shembulli më i mirë  - Bota Sot
Kuka: Laura Fazliu është shembulli më i mirë 

Xhudo

Kuka: Laura Fazliu është shembulli më i mirë 

Nga: K. Goca Më: 17 tetor 2019 Në ora: 18:29
Kuka: Laura Fazliu është shembulli më i mirë 

Xhudistja Laura Fazliu shkëlqeu në Kampionatin Botëror për U-21 që po mbahet në Maroku. Reprezentusja e Kosovës fitoi medaljen e bronztë, duke shënuar sukses të jashtëzakonshëm.

Puna e vëllezërve Kuka, Agronit dhe Dritonit, po shpërblehet me suksese të mëdha.

Agroni është kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës dhe Dritoni përzgjedhës i kombëtares së Kosovës. 

“Laura Fazliu është shembulli më i mirë që sakrifica shpërblehet, e ardhur nga Mitrovica në Pejë para 4 vitesh e larg familjes me qëllim për të korrë sukses në sportin e xhudos, sot na e dëshmoj se është një potencial e nivelit më të lartë botëror duke fituar medalje në Kampionatin Botëror për U21”, thotë Agroni për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat