Nora e rrahu serben - Bota Sot
Nora e rrahu serben

Xhudo

Nora e rrahu serben

Nga: K. G. Më: 24 tetor 2019 Në ora: 19:39
Nora e rrahu serben

Xhudistes Nora Gjakovës (-57 kg) nuk i shkoi ashtu siç pritej, të paktën të jetë në zonën e medaljeve.

Ajo u eliminua në rrethin e tretë, për faktin se nuk i shkoi me garuesen nga Koreja e Veriut, Ri Hyo Sun.

Gjakova e nisi furishëm, duke e hequr qafesh apo rrahur  serben Marica Perishiq.

Me me pas nuk ia doli me Sun dhe kësisoj mbetet pa medalje në garën e Grand Slam në Abu Dhabi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat