Kjo i ndodhi Akil Gjakovës në Emiratet Arabe - Bota Sot
Kjo i ndodhi Akil Gjakovës në Emiratet Arabe

Xhudo

Kjo i ndodhi Akil Gjakovës në Emiratet Arabe

Nga: Kemajl Goca Më: 25 tetor 2019 Në ora: 10:52
Gjakova mposht indianin

(E plotësuar) - Akil Gjakova është mposhtur në raundin e tretë nga belgu Dirk Van Tichelt, dhe ka mbetur pa medalje në këtë Grand Slam.

Xhudisti i kombëtares së Kosovës, Akil Gjakova (-73 kg) shënoi fitore në duel me indianin Nilesh Balhara.

Gjakova kualifikohet në rrethin e tretë dhe do të takohet me belgun Dirk van Tichelt.  

Xhudisti ynë pretendon medalje në turneun prestigjioz Grand Slam që po mbahet në Abu Dhabi.

Garuesi ynë është në formë të mirë dhe lufton që të futet në zonën e medaljeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat