Kuka: Ekipi i vetëizoluar do vazhdoj të qëndroj në shtetin amë Shqipërinë̈

Xhudo

Kuka: Ekipi i vetëizoluar do vazhdoj të qëndroj në shtetin amë Shqipërinë̈

Nga: K. G. Më: 4 qershor 2020 Në ora: 17:07
Kuka: Ekipi i vetëizoluar do vazhdoj të qëndroj në shtetin amë Shqipërinë̈

Selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, tha se prej nëserit vazhdojnë në Shqipëri.
“Fiks 12 javë vetëizolim!

Tani do vazhdojmë ndryshe ...

Prej nesër Ekipi i vetëizoluar do vazhdoj të qëndroj në shtetin amë Shqipërinë̈, këta djem e vajza do shijojnë̈ bukuritë̈ me vizita në shumë vende!

Do kemi një̈ javë̈ pa ngarkesa të stërvitjeve, një̈ javë në kërkim të qetësisë̈ pas një̈ situate të pazakonshme!

Një̈ javë̈ që do punojmë̈ për mbushjen e baterive nëpërmes pushimit aktiv me përkujdesjes për shëndetin mental të këtyre kolosëve të Kombit!
Jam krenar për qëndrueshmëri dhe vullnet për stërvitje edhe atëherë kur Bota ishte ndalur, ju s’u ndalet asnjë̈ moment.
Do vijnë̈ sukseset jam i bindur, siç̧ isha i bindur që do arrini aty ku jeni sot, me medalje të arta Evropiane, Botërore deri te e arta Olimpike!
Krenar...”, shkroi Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat