Driton Kuka: ’Bota sot’ ka jap kontribut të madh në sport sidomos për xhudon - Bota Sot
Driton Kuka: ’Bota sot’ ka jap kontribut të madh në sport sidomos për xhudon

Xhudo

Driton Kuka: ’Bota sot’ ka jap kontribut të madh në sport sidomos për xhudon

Nga: K. Goca Më: 26 qershor 2020 Në ora: 00:09
Driton Kuka: ’Bota sot’ ka jap kontribut të madh në sport sidomos për xhudon

Trajneri më i mirë shqiptar, selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, është trajneri që me garuesit dhe garueset e tija, i ka prurë Kosovës të gjitha medaljet e mundshme.

Trajneri që me xhudisten e madhe, krenarinë e kombit shqiptar, Majlinda Kelmendin, i sollën Kosovës medaljen e artë olimpike në vitin 2016.

Kuka uron 25 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”.

“’Bota sot’ ka jap kontribut të madh në sport sidomos për sportin e xhudos dhe iu jemi mirënjohës”, tha Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat