Majlinda Kelmendi: Uroj përvjetorin e gazetës ‘Bota sot’ -  një motiv shtesë për sportistët  - Bota Sot
Majlinda Kelmendi: Uroj përvjetorin e gazetës ‘Bota sot’ -  një motiv shtesë për sportistët 

Xhudo

Majlinda Kelmendi: Uroj përvjetorin e gazetës ‘Bota sot’ -  një motiv shtesë për sportistët 

Nga: Kemajl Goca Më: 26 qershor 2020 Në ora: 00:13
Majlinda Kelmendi: Uroj përvjetorin e gazetës ‘Bota sot’ -  një motiv shtesë për sportistët 

Krenaria e kombit shqiptar, xhudistja e madhe Majlinda Kelmendi,  fituesja e medaljes së artë olimpike, uron 25 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”. 

“Uroj 25 vjetorin e gazetës ‘Bota sot’ e shumë e shumë vite tjera të suksesshme. Gazetë që gjithnjë ka shkruar për të arriturat e mija, qysh kur isha si fëmijë e deri me tash, duke me dhënë motiv shtesë para çdo gare”, shprehet Majlinda.

Trimëresha jonë, Majlinda, është frymëzim për të gjithë brezat në shtetin e Kosovës dhe në mbarë kombin shqiptar.  

Majlinda nuk ka medalje e trofe që nuk e ka fituar dhe që nuk i ka sjellë shtetit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat